TEKNOPARK İSTANBUL MTAL ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK!


Türkiye'nin ilk Siber Güvenlik Lisesi Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ilk öğrencileri ile Savunma Sanayii Başkanlığı , Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, HAVELSAN ve STM yöneticileri, 9 Ekim'de düzenlenen Tanışma Etkinliğinde bir araya geldi.Savunma Sanayii Başkanlığı, Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve Teknopark İstanbul’un katkılarıyla, MEB tarafından siber güvenlik alanında açılan ilk lise olan “Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” eğitim ve öğretim hayatına başladı.


2020 yılında eğitim öğretime başlayan Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim programında siber güvenlik ve kültürel derslere ağırlıklı olarak yer verecek. Teknopark İstanbul’un içinde yer alan ve ilk yılı hazırlık sınıfı olmak üzere 5 yıl eğitim verilecek lisede öğrenciler, sızma testi, adli bilişim, yapay zeka ve siber güvenlik laboratuvarlarında eğitim alacak.


LGS’de başarılı olan öğrencilerin tercih ettiği liseye, yüzdelik dilimleri 0,47 ile 5,41 arasında değişen 30 öğrenci kabul edildi. Böylece Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte en başarılı %1’lik dilimden öğrenci alan meslek liseleri arasına katıldı.


Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 9 Ekim'de düzenlenen Tanışma Etkinliğinde öğrencilerimizi tanıyarak, hedeflerini dinledik, bizler de onlara destek olmak adına gerçekleştireceğimiz planlarımızdan bahsettik.

Paylaş